marți, 29 ianuarie 2013

Locuri vacante pentru rezervisti, militari, disponibilizati, someri ...

Posturi vacante - ASCOL

As. Columna Club
                        As. Col.umna ClubEditeaza anuntul

Descrierea postului
Toti romanii patrioti si constienti de situatia grava in care a fost adusa Romania, in ultimii 23 de ani, sunt rugati sa militeze, in mod voluntar, alaturi de grupul nostru de initiativa, punandu-si in valoare competenta, creativitatea, spiritul civic si justitiar.
              Luind act de incalcarile repetate si sfidatoare a legilor tarii, a Constitutiei in mod deosebit, de catre majoritatea politicienilor din partide, incalcari comise in beneficiul unor grupuri de presiune autohtone si straine, dar in defavoarea interesului national, asociatia noastra a hotarat sa actioneze in parteneriat cu Alianta Lege si Ordine (cu sigla A.L.O.), condusa de distinsul av.Gheorghe DINU (fost candidat la Presedintia Romaniei, incomod actualilor politicieni) -  http://www.alo.org.ro
              Aceasta propunere, venita din partea unor membri rezervisti, diponibilizati, someri, a fost analizata de Comitetul Director ASCOL si aprobata.
              Consideram necesara prezenta dvs. intrucat dorim sa realizam o miscare adevarata, de renastere a constiintei nationale, de asezare a Romaniei pe drumul corect al statului de drept, al democratiei reale, pentru respectarea sistemului de valori fundamentale individuale si nationale.
              Cunoastem problemele, suferintele, nevoile si nazuintele poporului roman la momentul prezent si suntem constienti de faptul ca oricat ne-am stradui nu vom putea sa le satisfacem pe toate. De aceea am ales trei prioritati pe care vrem sa ti le asiguram: educatie, sanatate, ordine publica si siguranta nationala.
Asociatia ASCOL are disponibile urmatoarele posturi:
             - Vicepresedinti cu probleme organizatorice la filiale de judet (sector -Bucuresti) - 40 posturi;
             - Vicepresedinti filiale de judet (sector -Bucuresti) pentru departamentul Aparare - 120 posturi;
             - Vicepresedinti filiale de judet (sector -Bucuresti) pentru departamentul Ordine Publica- 120 posturi;

             - Vicepresedinti filiale de judet (sector- Bucuresti) pentru departamentul Siguranta Nationala - 120   posturi;
             - Consilier judet (sector - Bucuresti) pentru departamentul Educatie - 80 posturi;
             - Consilier judet (sector - Bucuresti) pentru departamentul Invatamant - 80 posturi;
Cerinte
              - cadre militare in rezerva din sistemul de aparare, ordine publica
si siguranta nationala (rezervisti);

               - personal din domeniul invatamantului, sanatatii: profesori, invatatori,
medici, asistenti, infirmiere;
               - studenti, pensionari, disponibilizati, someri.
Oferta (bonusuri, beneficii)
               Confidential
 Conditii de aplicare
 Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 6 intrebari.
                1.Doriti sa colaborati cu ASCOL - ALO, in calitate de voluntar (preselectie-faza initiala)
                2.Mentionati postul vacant pe care doriti sa-l ocupati si domeniul in care ati activat.
                3.Detineti autoturism propriu?
                4.Utilizati zilnic internetul?
                5.In ce domeniu de activitate puteti contribui la diminuarea fenomenului de coruptie?
                6.Sunteti de acord sa respectati prevederile aliantei si sa deveniti membru?
In acest sens, va rugam sa trimiteti CV-ul dvs. impreuna cu raspunsurile Minichestionarul ASCOL, atasat.

                Relatii si informatii: 0728.839.400 sau 0754.04.962
                Site:  http://ascol.weebly.com ;  www.apap.ro ;
                E-mail  ascolclub@gmail.com

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu